Bütünsel Tekniklerle Koçluk Seansları

Bütünsel Tekniklerle Koçluk Seansları

Koçluk, sizi size buldurmayla, kendinizi tanıma ve yetilerinizle yapabileceklerinizi keşif yolculuğudur. Hedeflerinize niçin varamadığınızı, iş veya özel hayatınızda neden istediğiniz yerde olamadığınız bulabilme yolculuğudur.

Profesyonel koçlukta amaç;

  • Koçiyi anlayarak dinlemek, derin dinlendiğini hissettirmek, anlattıklarını duymasını sağlayarak kendi yolculuğunda kendine koyduğu engelleri fark ettirmektir.
  • Kendini Tanıma yolculuğunda gücünü fark etmesi, tüm tesirler dışında kendi gerçeğindeki istediğini bulması, farkında olmadığı potansiyelini görmesi ve sınırları, kalıpları ile yaşamında neyi nasıl kendisini engellediğini fark etmesi ile yapılanmaya geçmesiyle adım atmasını sağlamaktır.
  • Olumlu yönleri ile kendine en uygun yönü bulabilmek ve yeniden yapılanmanın gücünü fark ettirerek bu hazı yaşatmak profesyonel koçluğu temel taşlarıdır.

Bütün bunların yapılanmasında ve koçinin engellerini aşabilmesini sağlayacak yardımcı tekniklere ihtiyaç vardır. Bunun için koçun alet çantasında ustalık niteliğinde tekniklerle dolu olması seansların niteliğini ve gücünü artırır.

Temel olarak bunlar nelerdir?

Teknikleri ustalık niteliğinde koçluk seanslarında kullanılması Koçluğu BÜTÜNSEL KOÇLUK alanına sokar.

Hedefe daha çabuk ve güvenli varabilmek için BÜTÜNSEL KOÇLUK bilinen en doğru yoldur.

Başa dön tuşu
× Bize Yazın