Bireysel Hizmetlerimiz

Kişisel Gelişim Uzmanlığı

Yurdaay Onaran

Kişisel Gelişim Uzmanlığı Nedir?

Kişinin yaşam kalitesini kendi öz benliğine uygun bir şekilde yaşamın esas unsurları doğrultusunda uyum ve huzur içinde yapılandırabilmesini sağlayan sistem ve teknikler bütünüdür.

Kişinin kendisiyle iletişimini ve bu iletişimin uyumuyla birlikte çevresindekilerle sağlıklı ilişkiler ile iletişim kurmasına yardım eder.

Kişisel Gelişim Nedir?

İnsanın bulunduğu hal ve durumundan, kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartmasıdır. Bu sonsuz potansiyeli ortaya çıkarmak için kendimizi tanımamız gerekiyor.

Kendimizi Tanımak

İnsanlar tam ve bütünün saflığıyla doğar. İnsanlığa bahşedilmiş bütün potansiyel güç, insanın içindedir. Yaşamın bize getirdiği geçmiş bilgiler ve yaşamın içindeki bazı etkenlerden dolayı içimizdeki bu potansiyel güçten gün be gün uzaklaşırız.

Öz kimliğimizi, yaşadıklarımızın etkisiyle, kendimizi korumak amacı güderek geri çekeriz. Ve bizi dış etkenlerden koruyabilecek maske kimlikler yaratır, bu maskelerle yaşamda kalmaya çalışırız.

Maskelerin ardında sakladığımız öz kişiliğimiz çoğunlukla bizim çocukluk dönemlerimizde oluşmuş zanlarla koruduğumuz çocuk benliğimizdir. Onu dışarı çıkarmadığımız için hemen hepimizin içinde saklı bir çocuk benlik vardır.

Kimliklerimizle Oyun Mu Oynuyoruz?

Oynamayan var mı ?

Yaşam bir oyun ve bizler bu oyunun sadece  oyuncusu değiliz, bu oyunu yazan, yöneten, rolleri veren de biziz.

Bu oyunun oyununu bozmak ve bu oyunu tekrar istediğiniz gibi yazmak istiyorsanız, bu senaryoyu ‘Neden? Niçin? Nasıl?’ yazdığınızın farkında olmanız gerekmektedir.

Yaşamımızdaki Neden, Niçin, Nasıl ve Ne zaman? Sorularının kendimiz için doğru cevaplarına gidebilme yolculuğudur “KİŞİSEL GELİŞİM”

Yasamızdaki tesirlerin oyunlarını bozmak için Kişisel gelişimin içinde birçok sistem ve teknikler vardır. Bunların en az 4-5 sistemi bilip profesyonelce kullanamıyorsak Kişisel Gelişim Uzmanı olamayız.

BU TESİRLERİ GÖRMEK VE TELAFİ ETMEK İÇİN SİSTEM VE TEKNİKLER

 • Profesyonel koçluk
 • NLP teknikleri
 • Kuantum Teknikleri
 • Aile Sistem Dizimi
 • Re-Balance Therapy
 • Access Bars
 • Theta Healing
 • Reiki
 • Huşu Enerjisi
  vb. tekniklerle Kişisel Gelişim alanının zenginliğini yaşamımıza katabiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın