Zeynep Çetinkaya KAYNAK

Zeynep Çetinkaya KAYNAK

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Ardından bir yıl İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programına devam ettikten sonra iki yıl kadar büyük bir şirkette profesyonel iş yaşamının bir parçası olarak çalıştım. Daha sonra gelen annelik sürecinde şimdilerde sayısı 30’u aşan kişisel gelişim ve psikoloji kitabını Türkçe’ye kazandırdım. Davranış Bilimleri Enstitüsünde EMDR Travma Terapisi eğitimi aldım.

Birçok “tanışanım” ve danışanım oldu. Enerjilerle ve nefes terapisiyle de haşır neşir oldum özellikle de Kundalini enerjisiyle. Bu arada yurt içi ve yurt dışından konusunun uzmanı çeşitli hocalardan kurslar gördüm, dersler ve süpervizyonlar aldım, akredite oldum.

Sayın Dr. Mehmet Zararsızoğlu, Dr. Hunter Beaumont, Dr. Stefan Haussner, Dr. Gunthard Weber, Dr. Dimitris Starvropoulos, DBE Başkanı Uzman Psikolog Emre Konuk da bu öğretmenlerimden bazıları. TSDE Enstitüsü’nde Alman Sistem Dizimleri Derneği (DGfS) tarafından onaylı ayrıca Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP) standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi’ne dair üç yıllık eğitimimi tamamladım.

Bu konuda “ileri eğitim” olarak adlandırılan dördüncü yılıma ve hayat boyu sürecek olan mesleki süpervizyonlara devam etmekteyim. Hayatımın bir parçası olan mesleki eğitimlerim ve süpervizyonlarım aralıksız sürmekte, danışanlarım ve öğretmenlerimden öğrenmeye devam ediyorum.

Başa dön tuşu
× Bize Yazın