Pasif Etkinlikler

Mehmet KASIM ile Sufi Nefesi ve Meditasyonu

SUFİ NEFESİ VE MEDİTASYONU (Seminer)

2 GÜNLÜK EĞİTİM
20.12.2019 Cuma 12.00 – 15.00
ve 23.12.2019 Pazartesi saat : 12.00 – 15.00 İsismu Akademi’de

  • Sufi Nefesinin fiziği, süzüğü (Allah’dan süzülerek gelen kısım) ve özü vardır. Nefesin fizik tarafı hepimizin en çok farkında olduğu kısmıdır.
  • İçinde oksijen, nitrojen gibi gazların olduğu, bakterilerin, virüslerin bulunduğu ve sıcaklığının, soğukluğunun hissedildiği bölümüdür.
  • Nefesin en çok bu kısmının üzerinde durulmasına rağmen, burası nefesin cansız, en kaba ve sağlığımıza en az etkili olan parçasıdır.
  • Bize ait olan aklımız, hislerimiz, psikolojik ve ruhsal güçlerimiz, kaderimiz, aslımız ve arzularımız, emellerimiz nefesin süzüg (süptil) parçasında yaşar ve fizik kısma göre çok daha etkilidir. Bilinç de nefesin bu kısmındadır.
  • Bu yüzden bilinçli ve doğru olarak aldığımız her nefesle sağlığımızı, arzularımızı, hislerimizi istediğimiz biçimde yönlendirebiliriz.
  • Ayrıca nefes dışsal-çok katmanlı benliğimiz ile içsel-ebedi yaşam arasında ara buluculuk eder. Nefes özü görünen ve görünmeyen dünyaların enginliğine ulaştırır ve bağlar. Nefes, nabız ve beyin dalgalarıyla eş zamanlı olduğunda, zaman şimdi olur ve ezeli mekân ve vakit açılır. Nefes yeni mekânlar açtıkça bulun (süzüg eter) ve dört sim (süzüg, hava, ateş, su ve toprak unsurları yani elementler) yeniden düzenlenir ve sağlıklı süzüg güç yenilenip doldurulur. Bu bedende yeniden canlanmayı sağlar.

Mehmet KASIM KİMDİR?

Hacettepe Tıp Fakültesi´nden mezun olup, ihtisasını Chicago Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Chicago Tıp ve University of Southern California Tıp Fakültelerinde Associate Professor olarak görev aldı. 1979 yılında Los Angeles Sağlık Müdürlüğü Koordinatörlüğü’ne getirildi.

1982–2008 yılları arasında özel kliniğinde çalışan Dr. Kasım, 1990–2010 yılları arasında homeopati gibi tamamlayıcı doğal tıp dalları ve Dr. İbn–i Sînâ´nın yıbbı üzerine çalışmalar yaptı. Dr. Vasant Lad´dan 1 yıl boyunca Ayurveda eğitimi aldı. 2006–2010 yılları arasında Pir Ziya İnayet Han ile Kadim Bilgelik eğitimini tamamladı. Sufi Order International´da Temsilci olarak hizmet veren Dr. Kasım, 2010 yılında eşi Dr. Ecz. Müge Kasım ile Yükünç Sağlık Hizmetleri Eğitim ve Araştırma Vakfı´nı kurdu.Dr. Kasım’ın amacı Doğu ve Batı tıbbını birleştirerek hastalarına bilinçli yaşamı öğretmektir. Bu konularda eğitimler veren Dr. Kasım’ın Gizli Beden Süzüg Yürek,
Hidden Body Mystic Heart, Ruh ve İnsan, Nefes, Prana, Çi adlı basılmış dört kitabı vardır. Yazımları tamamlanmış Bedenin Enerji Kapıları, Elementler ve Melekler, Yoga ve Namaz, Temel Kadim Öğretiler, Sufi Nefesi Uygulamaları, Kadim Bilgelikte Kalbin Hekimliği, Kadim Bilgelikte Kalbin Fethi, Tasavvufta Psikoloji ve Kadim Bilgelikte Kendini Bilme adlı dokuz kitabının yazarıdır.

#sufinefesi #sufi #nefes #nefesçalışması #mehmetkasım #nabız #namaz #hava #ateş #toprak #elementler

 

Bilgi ve Randevu için : 0530 147 44 66

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın