Pasif Etkinlikler

Re-Balance Therapy 04.12.2019 Çarşamba

İnsan gerçek yüzüne umutla, huzurla ve kendine inanarak bakabilir…
Dengeli, güvenli, bizi daha kısa yoldan kendimize götürebilecek olanakları görmenin tam zamanı…

RE-BALANCE THERAPY NEDİR?

Kendi benliğimizi, kendi içimize öylesine saklarız ki görmemek için binlerce maske kullanırız. Çevremizden, hatta kendimizden dahiiçimizde ki duyguları gizleriz. Kendimize dahi o duyguları itiraf edemez, varlığını kabul de zorlanırız.
Ve bu duygular görülmek ister, ne kadar görmemeye çalışırsak o kadar hayatımızda önümüze çıkarlar. İstedikleri sadece varlıklarının kabulüdür. Bizim duygularımız, bizim onları yönetmemizi ister, onlara hâkim olmamızı isterler. Bizlerse çoğu zaman kendimizi duyguların hâkimiyetine bırakırız ve artık duyguların yönettiği kişi oluruz. Yapı taşımız olan ve Yaradan’ın bize sunduğu El- Hâkim niteliğini kullanamaz oluruz. Hangi duygumuz bizi yönetiyorsa o oluruz. İşte bu nokta, kendimiz ve mutluluğumuzu kaybettiğimiz noktadır. Bu noktada ‘RE-BALANCE THERAPY’ bize bizi göstermek ve görmemiz gerekeni görebilmek, o duyguya da hâkim olabilmek için gerekli enerjiyi bize aktarmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir.
Hepimiz biraz kıskanç, biraz haris, biraz inatçı, biraz kaprisli, biraz bencil, biraz kabulsüz yaşam içindeyiz ve tabiî ki bunlar olacak. Biz insanız… İnsanlık için sunulmuş her türlü duygu ve düşünceyi içimizde taşırız.
Önemli olan bizde var olan bu duyguların denge içinde yaşama sunulması. Sadece pozitifler benim bende negatif yok demek kendini kabul etmemekten öte bir şey değildir.

İçimize gömdüğümüz duygular, duygusal bedenimiz de varlığını (biz ne kadar kabul etmesekte) sürdürürler ve bizim onları görmemiz için bize sinyal verirler. Bu sinyaller çevremizdeki kişilere, onlardan da bize yansıtılır ve o kişiler bizim Pandora’nın kutusunda gibi sakladığımız, görmek istemediğimiz ve kabul etmediğimiz duyguları bize yansıtırlar.

Ve biz hep onlarda olanları görür, onlardan yakınır, yakınırız. Gerçekte onların bizim en derinlerdeki yansımalarımız olduğunu kabul edemeyiz.

Bu kabulü görebilmek ve gerçekleştirebilmek için,
İçinizdeki size sizle bakalım…
Gerçek duygularınıza, düşüncelerinize bakalım…
En yakınlarınızla yüz yüze sadece sizin bileceğiniz çözüme bakalım…
En derin sizde neler var, neler yok siz bulun…
Siz sizle, yüz yüze sizi kabul ile özgürleşin…
Yeni bir çalışma alanında buluşup, yeni sizi keşfedin…

Bizi arayın 0530 147 44 66

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın