Blog

Hoş geldin Kasım

Hoş geldin Kasım

Dünyanın zorlu bir dönemin de can almış ve “Bence Kıyamet İnsanı” uyanma sancısı çeken insanlık olarak Kasım’a girdiğimiz 01.11.2021 sabahın da GÜNAYDIN.

Dünya tarihine önemli izler bırakan bir aydır Kasım ayı. Bu ayda yaşanan olaylara bir bakarsak o kadar uzun bir liste oluyor ki sizler için sadece bir kaçını seçtim.

Kanuni Sultan Süleyman, padişah ilan edilmiş. Haydarpaşa Garı törenle açılmış. Tanzimat devri başlamış. 623 yıl süren Osmanoğulları saltanatı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıyla sona ermiş. Abraham Lincoln ABD başkanı seçilmiş. Paris’te Louvre Müzesi açılmış. Arnavutluk Halk Cumhuriyeti, Yugoslavya Federal Cumhuriyeti ve İsrail Devleti kurulmuş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilan edilmiş. II. Dünya Savaşı’ndan sonra Nürnberg duruşmaları başlamış. Amerika Birleşik Devletleri başkanı John F. Kennedy Dallas’ta öldürülmüş Kasım ayında. Ve bizim için en önemlisi sevgili önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Kasım ayında kaybettik.

Birçok büyük Depremin de Kasım ayında olduğu buldum onların dökümünü paylaşmayacağım, bu geçmişe ait bilgi olarak kalsın.

Kilit olayların ayı gibi görünen Kasım ayı Astrolojik olarak da önemli olduğunu astrologlarımızdan öğreniyoruz. Akrep ve Yay burcunun tesirleri altında bir ay geçireceğiz.

Akrep, Aşk burcu olduğu için midir? “Kasım’da Aşk başkadır.” Filminin tesiriyle midir? Bilinmez, Kasım ayı ile Aşk birbirine yakışırtırılır. Venüs’ün tesiri bizi aşka davet ederken neler, neler olacak acaba? Aşk sarhoşluğu ile olanları, yaşananları fark etmezsek ne mutlu. Zaten şimdiye kadar fark etmediklerimizden aldığımız darbelerle zor ayak da duran insanoğlu birde âşık olursa ne olur dünyanın hali. Sistem acaba aşk enerjisini Kasım ayına morfin gibi bir niyetle mi koydu? Arkadan da Yay burcu heyecanı ile geçmiş zamanda hayatlarında yaptıkları hatalardan ders çıkarmayı bilen bir burcun tesirinde toparlanma yaşayacağız gibi.

Enlerin Ayı Kasım da her şey ya siyah ya beyaz. Olan ne ise ya çok güzel ya da diplerde. Dilerim enlerin en güzelleri ile karşılaşır hoş anılarla bir ay geçirerek Aralık ayına gireriz ve 2021’i bitiririz.

Aslında Kasım ayı, hazırlık ayı. Bir yılı bitirirken neleri bırakacağız, neleri yanımıza alacağız. Yüzleşme ayı. Görmek istemediklerimiz görünür olacak, bırakmamız gerekenler ise hayatımızdan çıkıp gidecek. Bunu bilinçli bir şekilde yaparsak, yaşam bizi ödüllendirecek ve yeni bir döneme geçeceğiz.
Hepimize kolay gelsin, sevgiyle ve bilinçle kalın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın