Etkinlikler

“GEÇMİŞİMİZE BİR YOLCULUK” İÇİMİZDEKİ ÇOCUĞU ÖZGÜRLEŞTİRME ÇALIŞMASI ve MEDİTASYONU

“GEÇMİŞİMİZE BİR YOLCULUK” İÇİMİZDEKİ ÇOCUĞU ÖZGÜRLEŞTİRME ÇALIŞMASI ve MEDİTASYONU

14 Ekim Perşembe akşamı Online olarak Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz bu çalışma ve rehberli meditasyonda geçmişimize, çocukluğumuza doğru bir seyahate çıkacak, içimizdeki o küçük çocukla buluşacak, çok derinlerdeki unutulmuş bir travmayı temizleyecek ve o küçük çocuğu özgürleştireceğiz.

Hepimizin çok derinlerinde daha önce biz olan bir küçük çocuk yaşar. Bir an evvel büyümek, yetişkinliğin elbisesini giymek ve yetişkin bir yaşam sürmek için acele ettiği için çocukken sahip olduğu masumluk ve bilgeliği tamamıyla unutur. Toplumsal statülerden, güvenlik kaygılarından, egonun bize sürekli fısıldadığı korkulardan, başkaları için var olmaktan vazgeçip, sadece kendimiz olmayı seçtiğimizde, içimizdeki çocuğun o masum ve saf sesini duyabiliriz.

İçimizdeki çocukla meditasyon yolu ile bağlantıya geçmek çok faydalı bir araçtır. Bu meditasyon sırasında içimizdeki o çocukla bağlantıya geçecek ve tüm unuttuklarımızı tekrar hatırlayıp kazanacağız. Bu rehberli meditasyon içinizdeki çocukla temas etmenizi ve onun üzerine odaklanmanızı sağlayacaktır.

İçimizdeki çocuk çok önemlidir. O, tüm geçmiş deneyimlerimize ait birçok düşünce ve duyguyu üzerinde taşır. Bu deneyimlerin birçoğu unutulmuş, hatırlamadığımız ve şifalanmamış deneyimlerdir. Bu geçmiş deneyimler acıya, üzüntüye, değişik travmalara ve karmaşalara yol açar. Bu şifalanmamış deneyimler, bugünkü yaşamımızda onlara benzer şeylerle karşılaştığımızda, içimizdeki çocuğa eski deneyimi hatırlatır ve hep aynı şekilde tepki vermesine sebep olur. Yeni bir travma ile karşılaştığımızda yaş ve yeni şartlara bakmadan hemen eskiye gider. Değişmiş olan şartları görüp anlamaya çalışmaz.

Eğer kendinizi aynı olaylara hep aynı şekilde otomatik bir tepki verir halde bulup, bunu neden yaptığınızı anlamadığınızın farkına vardığınızda, yapmanız gereken en iyi şey içsel bir yolculuğa çıkarak içinizdeki çocukla buluşmaktır. Bir yetişkin olarak bazılarımız gerçek içsel sesimizi kaybetti, bazılarımız ise onunla konuşma gereğini bile duymuyor ve kalbin gerçek sesiyle konuşmayı unuttu.

Bu çalışmamızın odak noktası, bu anda kim olduğumuzu görüp kendimizi kabul etmek ve tüm içsel parçalarımıza bizi bugün bu noktaya getirdikleri için teşekkür etmek olacaktır.

Bütün bu bilgilerin ışığında 14 Ekim Perşembe akşamı farkındalığımızı yükselten bu özel çalışmada içimizdeki çocukla buluşarak yaşamınızdaki bazı sorunları onunla konuşarak halledecek, onunla barışacak ve onu ve geçmişimizi şifalandırarak kendimizi yeni mucizelere açacağız.

Umuyoruz ki, bu yapacağınız yolculuğu, İçinizdeki Çocukla birlikte olmayı ve onunla beraber bir yaşam macerasında beraber oynamayı seversiniz.

Bu Online Seminerde Sizi de Aramızda Görmeyi Diliyoruz.

Lütfen Yanınızda Bir Çocukluk Resminizi Bulundurmayı Unutmayın.

Eğitmen: Sami Şarhon
Tarih: 14 Ekim 2021 Perşembe
Saat:  21:00 – 23:00
Ücret: 150 TL

NOT: Bu seminere online katılabilmek  için bilgisayarınızda veya telefonunuzda “ZOOM” programının yüklü olması ve bizden telefon veya e-mail yolu ile katılım talebinde bulunmanız gerekmektedir.


indirmek için tıklayın

MOBİL & WHATSAPP:
(0530) 147 44 66

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın