Pasif Etkinlikler

Ezoterik Semboller Eğitimi

Sembol sözcüğünün kökeni, eski Mısır dilindeki symbolon sözcüğünün Grekçe’ye geçmiş hali olan symballein fiilidir, “birlikte tartışmak, birlikte birleştirmek, bir arada toparlayıp bağlamak” anlamlarına gelir.
Sembol, kimi sözcüklerde evrensel yasa, ilke, bilgi ve fikirleri açıklayan işaretler olarak tanmlanır.Sembolizm kısaca evrensel bilgi ve hakikatlerin basit ve sade öğelere indirgenerek ifade edilmesi olarak tanımlanabilir.
Bir sembol anlatmak istediği şeyi en kesin, en belirli, en sade, en doğal şekilde ifade eden işarettir. Sembolizm evrensel bir dildir. Ve insanlar için en ortak dildir. Çünkü semboller farklı dil ve yazı sistemlerine sahip tüm insanlara aynı dilden hitap ederler.

Bir sembolün evrensel olması demek, içinde evrensel bir ilkeyi, yasayı ya da hakikati barındırması demektir.
Evrensel hakikatlerin, evrendeki ilke ve yasaların keşfinde birer araç olan ve kişiye “doğa üstü” denilen alemi anlama kavrama olanağı sunan bu semboller keyfi olarak oluşturulmamıştır; çoğunlukla doğaya, doğal örneklere dayalıdırlar. ( Bu husus kutsal metinlerdeki “çevrenizden doğadan ibret alın!” öğüdüne açıklık getirmektedir.)
Yeryüzünde insanın belirdiği çağdan bu yana gerek ruhsal tebligt yoluyla, gerekse kozmik yollarla oluşan tradisyonlardaki sembollerin hiç biri keyfi seçilmemiştir.

Sembollerin mistik dilini anlayarak yaşamı ve kendimizi, rüyalarımızı anlamak için Alparslan Salt bizimle beraber.
Kendi içimizdeki gizemli sembollere doğru yolculuk yapıyoruz.

3 ders 2’şer saat 300 TL’dir

Tarih: 27 Ocak 2019 Pazar
03 Şubat 2019 Pazar
10 Şubat 2019 Pazar
Saat: 14:00 / 17:00
Eğitmen: Alparslan Salt
Yer: İsismu Akademi / Bakırköy
Ücret: 300 TL
İletişim: 0530 147 44 66

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın