Pasif Etkinlikler

Erhan ALTUNAY ile İstanbul’un Gizemleri

07.11.2019 Perşembe akşamı Değerli hocamız Erhan ALTUNAY’ı ağırlayacağız. İstanbul’un gizemli tarihini konuşacağımız bu çok özel geceye davetlisiniz. Yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Erhan Altunay Hakkında;
Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği mezunu Altunay, üniversite sırasında Fraktaller üzerine çalışmış; Mandelbrot Kümesi’nin ilk uygulamalarını Dr. Erol Çubukçu ile gerçekleştirmiş; ayrıca Kuantum Fiziği ve Zaman üzerine de çalışmıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansı yapan Altunay, radyoculuk hayalini çeşitli radyolarda ve TRT’de radyo programları yaparak gerçekleştirmiştir. Mitoloji ve paganizm araştırmalarının hayatının vazgeçilmezlerinden olmasıyla, bu konuda birçok medyada yazıları yayınlanmış ve söyleşiler, röportajlar gerçekleştirmiştir.
İlk yayını dinler tarihinin çok merak edilen konularından birine aittir. Enoch Kitabı’nın önsözü ve dipnotları okuyucunun ilgisini çekmiştir. Daha sonra Türkiye’de ilk Wicca kitabı olan “Kadim Cadılık Öğretisi”ni ve yine Türkçe’de ilk paganizm kitabı olan “Paganizm 1; Kadim Bilgeliğe Giriş”i çıkartan Altunay, ayrıca “Mısır’ın Ölüler Kitabı” ve “Tibet’in Ölüler Kitabı” gibi iki önemli kaynağın yayınlanmasında katkıda bulunmuştur. Paganizm, mitoloji, sinema ve müzik konusunda çeşitli seminerler vermeye devam etmektedir.

Katılım Bedeli:150 TL

#istanbul #istanbulungizemleri #istanbultarihi #isismuakademi #yurdaayonaran #erhanaltunay

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın