Dilek Çuhadar

Dilek Çuhadar
Eğitmen – Danışman
Agile Coach

Dilek Çuhadar, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi lisans ve Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans (MBA) eğitimi aldı. 2018 yılında aynı üniversitede Örgütsel Davranış Anabilim Dalında doktoraya başladı; halen Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri ile “Yeni Dünya Düzeninde Örgütlerde, Kuşaklara Liderlik” konulu tez araştırmasını yürütmektedir.

Profesyonel iş yaşamına 1995 yılında Pamukbank’ta adım attı. Kalite geliştirme, müşteri ilişkileri yönetimi, operasyon yönetimi ve eğitim & gelişim alanlarında orta ve üst düzey yöneticilik yaptı.

Türkiye’de bankacılık sektöründeki ilk çağrı merkezinin kuruluşunda kalite sistemini geliştirme sorumluluğunu üstlendi ve sektördeki kaliteli hizmet anlayışının oluşturulmasına önderlik yaptı. Bileşim A.Ş.’de, Ziraat ve Halk Bankalarına ortak hizmet sunan çağrı merkezinin kuruluşunu gerçekleştirdi ve çağrı merkezini yönetti. Bankacılık kariyeri süresince birçok kurumsal gelişim ve değişim yönetimi projelerinde yer aldı.  10. yılın sonunda, bilgi ve deneyimlerini kurumsal eğitimler aracılığıyla profesyonellerle paylaşma ve akademik kariyer yapma kararı aldı. Kurumsal eğitim ve gelişim dünyasında bugüne kadar liderlik, yönetim, kişisel gelişim ve bağlı yetkinlikler kapsamında 10 bin saatin üzerinde kurumsal eğitim verdi.

Profesyonellerin gelişimini, kişiselleştirilmiş, profesyonel koçluk desteği perspektifi ile arttırmak amacıyla, 2008 yılında koçluk eğitimi aldı. 2016-2017 dönemi Koçluk Platformu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter) olarak Türkiye’de koçluğun bir meslek olarak kabul edilmesi bağlamındaki çalışmalara katıldı.

2018 yılında EMCC Türkiye’de (European Mentoring & Coaching Council) Araştırma Grubu Lideri sorumluluğunu yürüttü. Akademik kariyerini ise İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak başlattı ve liderlik, örgüt kültürü, kuşaklar ve sistem dizimleri konularında çok sayıda akademik yayın yaptı.

Çuhadar, halen bankacılık, ilaç, lojistik, turizm, tekstil, perakende gibi sektörlerde faaliyet gösteren pek çok holding, şirket ve kamu kurumunda, teknik ve davranışsal becerileri geliştirmeye yönelik, liderlik, yönetim, kişisel gelişim ve örgütsel davranış alanlarında kurumsal eğitim programları tasarlamakta ve üstün başarıyla fasilite etmektedir. Ayrıca Sistem Dizimleri Uzman Uygulayıcısı (TSDE) olarak bireysel ve grup atölyeleri düzenlemekte, Mentorluk ve Üst Düzey Yönetici Koçluğu yapmaktadır.

Dilek Çuhadar’ın Akademik Yayınları:

Çuhadar, D., Ordun, G. (2021): “Örgüt Kültürü Oluşturmada Kurucu/Girişimci Kişiliğinin Rolünün Analizi: Steve Jobs – Apple Örneği,” Journal of Organizational Behavior Review (JOB Review).

Çuhadar Porsuk, D., Coşkun, K. (2019): “Otantik Liderlik Bağlamında Sakıp Sabancı’nın Liderliği Üzerine Bir İnceleme,” 4. Uluslararası İşletme Öğrencileri Kongresi, Yalova Üniversitesi.

Çuhadar Porsuk, D.  (2019): “Lider Olma Kaygısının, Bağlanma Tarzları ve Kişilik Özellikleriyle Etkileşimi,” 27. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi, İstanbul Üniversitesi.

Çuhadar Porsuk, D. (2018): “Aile İşletmelerinde, Aile – İşletme İlişkileri, Sorunları ve Çatışmalarında Yönetim Danışmanlığı Yöntemi – Aile/Organizasyon Dizimi,” Kültür Üniversitesi 8. Aile İşletmeleri Kongresi.

Dilek Çuhadar’ın Uzmanlık Alanları ve Eğitim Verdiği Konular:

  • Örgütsel Davranış
  • Liderlik
  • Kişisel Gelişim
  • Yönetici Koçluğu
  • Mentorluk
  • İletişim ve İlişkiler
  • Ekip Oluşturma
  • Girişimcilik
  • Örgütsel Ortamda Kuşaklar
  • Sistem Dizimi
Başa dön tuşu
× Bize Yazın