Blog

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Kadınlar gününün oluşturulma nedeni; Kadın, emeğine eşit saygı isterken, bariyerlerle sıkıştırıldığı yerde çıkan yangında canlı canlı yandığı gün olmasındandır.

Kadına verilen gün, katledildiği gün ise bu çağda ülkemizde her geçen gün sayıları artan, öldüren kadınlara da şaşırmamak gerekir.

Ve bütün bunlar kadının çok sevdiği, doğurduğu, gözü gibi baktığı oğulları tarafından yapılan olması, erkeğin nasıl yetiştiğini göstermiyor mu? Her erkeğin onu yetiştiren bir anası var. Kadınlar, yakınmayın size yapılan zulümlere. O erkeği yetiştirirken yaptığın hatayı bul, ve bundan sonra sen ayrım yapma! İlk olarak sen eşitle kendinle erkeği. Senin bakış acın oğluna, kızına akıp giderken nasıl bir döngü yarattığını gör. Bunu kıracak tek şey senin bakış acını değiştirmek. Ne acizsin, ne de kurbansın. Ne değersizsin, ne de inanılmaz değerlisin. Sadece insansın, aynı erkek gibi.

Kadınlar günü kutlu mu olsun. Dünyanın her yerin de savaş varken. Çocuklar öldürülürken. Mağdur gitgide daha çok ezilirken. Ezilmenin, katledilmesinin gününü mü kutlayalım yoksa onları anıp ders mi alalım. İnsanoğlu kendini nasıl da kandırıyor. Kadınlar gününün önemini anlayıp, idrak eden kadın olmanız umuduyla, kadın olduğunuzu hatırladığınız gün kutlu olsun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın