Blog

12-12

12:12

Dualite âleminde pozitif ve negatifin eşitlendiği ve tamlığı oluşturduğu zaman dilimi 12.12.2018. Haftanın ortası olduğu gibi yaşamın ortasında ve bir yanımız negatif olan bir tarafımız pozitif olan alanadayız. Bizde tam ortasına oturmuşuz. Düşüncelerimiz bir o yana, bir öbür yana gidiyor. Kalbimiz ise şimdiye kadar sevdiklerimiz ve kabul ettiklerimizle birlikte kayıt ettiğimiz bilgiler ışığında bakıyor. Zihnim hayatta kalma çabasında, aklım ise benim için hangisi daha kazançlı, onu istiyor. Bilinçaltı hepsine “dur bir dur” diyor.

Tamda bu anda tüm hayatımızın kilit noktasındayız. Nereyi seçersek o yolda ilerleyecek hayatımız.  Kalbimiz, sevdiklerimizin etkisiyle, onların doğru ve yanlış dediklerine bakarken kendi doğru-yanlışımızı unutmuşuz. Zihnim yaşamda kalma çabası ile “ne olursa olsun hayatta kal” kararları ile gitmek istiyor ama birde aklım var. Aklım bana hayatta kal ama en iyi en mükemmel ve başarı ile kal derken egomu besliyor.  Bu bütünlüğüm içimdeki sadece ben olan yanım ne istiyor dersiniz? Tamda hayat terazimin ortasında oturmuşum. Dengeye geçmekten de ürküyorum, bu üçlü tesir altında.

İki kutup arasında 12.12. 2018 karar gününüz mü?

Karar verebilmek bu karmaşa içinde kolay değil gibi. Dengeyi bulursak, bütünlüğümüzü oluşturabilirsek ayağa kalkar yürür gideriz. Belki de (+) ve (-)leri toplayıp ne eksi nede artı diye bakmadan nötr düşünce ile onları kabul edersek her şey yoluna girecek. (12+12=24)

  • 24 ayar altın gibi yalın olmak nasıl bir şey olurdu?
  • Bu nasıl olabilir?

Tabi ki güzel olurdu. 24 ayar altın gibi yalın ve net olmak. Bu olabilir aslında. Düşündüğümüz her şey bir gün olmak üzere kayıtlanıyorsak yaşama bu da kayıtlandı demektir. Yakın ya da uzak zamanda olması ise bizim bunu kabul edip, olabilmesi için çaba vermemize bakıyor. Emek vermeden hiçbir şeyi başaramayız. Güzel bir yaşam istiyorsak emek vermeliyiz.

Nasıl yapacağız?

  • Kalbimizin bakış acısını sadece ben olarak bakmasını sağlamak gerekiyor. Bunu ben egosu ile olmamalı. Kendimizi tanıyarak, kalple beynimizi bir ederek, seçimlerimize gitmeliyiz. Sevdiklerimizin tesirlerinden uzaklaşarak, kendimizi tanıyarak yaşama bakmayı öğrenmeliyiz. Sevdiklerimiz bizi biz olduğumuz için seviyorlarsa gerçek sevgidedirler.
  • Zihnimiz için güvende olduğumuzun hissetmesini sağlamalıyız. Kendimizde “Sadece ben olarak yaşamda var olabilirim ve bununla güvendeyim.” duygusunu inançla geliştirmeliyiz. İnandığımızla aktif olur zihnimiz.
  • Aklımızın ise egoyu besleyerek hayat kalma çabasına gerek olmadığını bilmesi gerekiyor. Akıl, sahip olduğu bilgileri ve kalıpları kullanarak fikir yürütür. O zaman ona bilgi sunmalıyız ki yeni bilgiler ışığında akıl yürütsün.

12.12 bizi bütünlüğümüze çekerken, biz karmakarışık duygularda olabiliriz ki bu üçgen içinde son derece normal. Bulunduğumuz karmaşa enerjimizi düşürebilir. Yorgun, bitkin, halsiz hissetmemiz normal bugün için. Bu karmaşadan çıkmanın yolu ise düşüncelerimize bu 3’lü ile birlikte bütünleştirerek düşüne bilirsek olacaktır.

12.12.2018 de kapı eşiğindesiniz. Kendi karmaşık düşüncelerinizin kapı eşiğinde ve artık kendiniz için net olma zamanı. Şimdi net kararlar alıp o kapıdan çıkıp yola devam etmek zamanı. Dünyada şahit olduğumuz tüm gelişmeler çok hızlı bir dönüşüm halinde olduğumuzu gösteriyor. Bu hızlı dönüşümde kendi doğrularımızla çıkacağımız bir yolculuğumuz var. Hiçbir aynı değil, hiç bir şey dünkü gibi olmayacak ve bizde dünkü gibi olamayız. Olan her şeyle uyumlu bir dönüşüm içinde olmak bu kaosun içinde bize biraz huzur verebilir. Bu gece saat 24:00 e kadar düşünün ve kendinize net olun. Kendiniz için size özel net kararlar alın. Saat 24:00 olmadan biraz meditasyon yapalım ve zihnimizi dinlendirelim sonra verdiğiniz kararları son defa gözden geçirelim. 24:00 döngünün tamamlandığı anda, yılanın kuyruğunu yakaladığı anda kendinize kararınızı açıklayın. Kendinize kendiniz şahit olun. Yaşama bırakın o kararı ve kendinizi. Sabah uyandığınızda size kalan sadece bu karar için emek vermek.  Olan ne olursa olsun bütünün en yüksek hayrınadır.

Ağılda oğlak doğunca, derede otu biter. Kaşgarlı Mahmud

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Bize Yazın